Посольство Турецкой Республики В Москве

История Посольствa и Предыдущие Послы

 
Ali Fuat Cebesoy
18.02.1921-09.05.1922
Enis Akaygen
01.11.1923-30.06.1925
Zekai Apaydın Savunma Bakanı, Tarım bakanı
01.07.1925-30.10.1927
Tevfik Bıyıktay
09.12.1927-13.05.1928
Vasıf Çınar
13.11.1928-29.01.1929
Hüseyin Baydur
18.03.1929-15.07.1934
Vasıf Çınar
09.09.1934-02.06.1935
Zekai Apaydın Savunma Bakanı, Tarım bakanı
08.07.1935-06.07.1939
Ali Haydar Aktay
15.08.1939-01.08.1942
Cevat Açıkalın
13.08.1942-07.08.1943
Hüseyin Baydur
14.10.1943-17.10.1944
Selim Sarper Dışişleri Bakanı
28.10.1944-23.09.1946
Faik Zihni Akdur
04.12.1946-11.07.1949
Ali Muzaffer Göker
27.11.1949-15.04.1952
Faik Hozar
26.11.1952-04.01.1954
Seyfullah Esin
20.10.1954-23.11.1955
Kemal Kavur
09.01.1956-18.04.1960
Fahri Korutürk 6. Cumhurbaşkanı
06.08.1960-05.09.1964
Hasan Esat Işık Dışişleri Bakanı, Savunma Bakanı
19.10.1964-22.02.1965
Vahit Halefoğlu Dışişleri Bakanı
30.06.1965-26.04.1966
Hasan Esat Işık Dışişleri Bakanı, Savunma Bakanı
30.04.1966-04.06.1968
Turan Tuluy
15.07.1968-14.08.1969
Fuat Bayramoğlu
14.09.1969-17.12.1971
Adnan Kural
16.02.1972-17.05.1972
İlter Türkmen
03.11.1972-09.09.1975
Namık Yolga
01.04.1976-14.07.1979
Ercüment Yavuzalp
10.08.1979-18.07.1982
Vahit Halefoğlu Dışişleri Bakanı
12.09.1982-08.12.1983
Oktay Cankardeş
17.04.1984-19.08.1988
Volkan Vural
10.09.1988-17.03.1993
Ayhan Kamel
04.04.1993-16.12.1994
Bilgin Unan
27.12.1994-05.04.1998
Nabi Şensoy
19.04.1998-15.06.2002
Kurtuluş Taşkent
29.06.2002-15.05.2008
Halil Akıncı
01.05.2008-10.08.2010
Aydın Adnan Sezgin
15.08.2010-17.09.2014
Ümit Yardım
28.09.2014-15.11.2016
Hüseyin Lazip Diriöz
15.11.2016-